Konferencia

Osobná účasť

ZŠ Černyševského, Bratislava

Cena 49€

Platí len pre prvých 50 vstupov.

Registrácia už nie je možná

Registrácia

Konferencia

Live stream

Online kdekoľvek

Cena vstupenky: 19€

Registrácia už nie je možná

Registrácia

11:15 – 14:00

Predstavovanie organizácií venujúcich sa rodinám, školám a deťom v prípade riešenia šikany

Napomáhanie správnemu využívaniu psychológie v kontexte výchovy a vzdelávania.

Aktivity na rozpoznanie, prevenciu šikany

Aktivita na posilnenie sebahodnoty a sebavedomia dieťaťa

PaedDr. Lucia Košťálová

predsedníčka Asociácie školskej psychológie

Asociácia školskej psychológie (AŠP) je občianske združenie, ktoré združuje školských psychológov, učiteľov, ako aj sympatizantov školskej psychológie, resp. všetkých tých, ktorým záleží na vytváraní vhodných podmienok pre kvalitnú a modernú školu.

Má za cieľ aktívne reagovať na aktuálne problémy edukačnej praxe i prostredníctvom propagácie činnosti školských psychológov medzi riaditeľmi, učiteľmi, rodičmi a v neposlednom rade medzi zriaďovateľmi škôl.

Snahou Asociácie školskej psychológie (AŠP) je poskytovať facilitačný background začínajúcim školským psychológom prostredníctvom rôznych pravidelne organizovaných workshopov, konferencií a odborných seminárov (odborný seminár Aktuálne otázky školskej psychológie) v spolupráci s odborníkmi z ďalších organizácií, ktorí sa venujú rôznym odborným témam, aktuálnym informáciám z oblasti edukačnej praxe, skúsenostiam z praxe a záverom z vedeckých výskumov. 

Asociácia školskej psychológie (AŠP) je členom Medzinárodnej asociácie International School Psychology Association (ISPA). 

Asociácia školskej psychológie (AŠP) spravuje svoju vlastnú stránku, ktorá ponúka všetky základné informácie o činnosti AŠP na www.aspsr.sk.

Workshop

Školská kurikulárna reforma a rodina, alebo aby rodičia zmenám v školstve porozumeli

Aby deťom dobre bolo… je v podstate hlavná myšlienka kurikulárnej transformácie. V súčasnosti sú do nej vtiahnuté základné školy v prvej a druhej vlne zavádzania  a v  tomto školskom roku sa to týka aj ZŠ Černyševského v Bratislave. Ako reforme porozumieť, aké môže mať dopady nielen na žiakov, učiteľov ale aj rodičov?

Aké sú jej prínosy? Bezpečné prostredie a zmysluplný aj na hodnoty zameraný výchovno-vzdelávací proces, to sú základné predpoklady eliminovania nevhodného správania, šikany a ohrozenia duševného zdravia.

Informácie pre rodičov nájdete tu: Pre rodičov o zmenách v základnom vzdelávaní – Vzdelávanie 21. storočia (vzdelavanie21.sk)

PhDr. Darina Gogolová, PhD.

Učiteľka profesijného rozvoja v pre pedagogiku, etickú výchova a vzdelávaciu oblasť Človek a spoločnosť v Národnom projekte POO K7- kurikulárna reforma.

Venujem sa vzdelávacie programy Škola pre 21. storočie, Tvorba školského vzdelávacieho programu a zmeny v základnom vzdelávaní.

Ďalšie oblasti, ktorým sa venujem vo vzdelávaní: stratégie a techniky formatívneho hodnotenia žiakov, personalizované vyučovanie v praxi, klíma v školskej triede, duševné zdravie učiteľov a žiakov. Lektorka  a trénerka integrovaného tematického vyučovania / vysokoefektívneho učenia. 

Mgr. Zuzana Smetanová

Učiteľka profesijného rozvoja v pre pedagogiku, občianku náuku a vzdelávaciu oblasť Človek a spoločnosť v Národnom projekte POO K7- kurikulárna reforma.

Venujem sa vzdelávacie programy Škola pre 21. storočie, Tvorba školského vzdelávacieho programu a zmeny v základnom vzdelávaní.

Ďalšie oblasti, ktorým sa venujem vo vzdelávaní: personalizované vyučovanie v praxi, bezpečnosť na školách. Lektorka  a trénerka komunikačných zručností, mediátorka so špecializáciu na školskú a rovesnícku mediáciu, expertka pre ľudskoprávne vzdelávanie na školách, koučing, násilie páchané na ženách, boj proti dezinformáciám.

Informácie o organizácii:

Informácie o organizácii:

NIVAM – Krajské pracovisko Bratislava (bývalé Metodicko pedagogické centrum.)

Poskytujeme vzdelávanie pre pedagogických a odborných zamestnancov v schválených programoch vzdelávania: kvalifikačné, funkčné, špecializačné, inovačné, predatestačné. Organizujeme odborné podujatia na uskutočňovanie profesijného rozvoja podľa profesijných štandardov, vrátane vzdelávania so zameraním na problematiku inklúzie pre PZ a OZ, ktorí vyučujú deti a žiakov so ŠVVP, deti cudzincov, žiakov v školách s vyučovacím jazykom národnostných menšín; odborné podujatia reflektujú aj témy sledované MŠVVaŠ SR v rámci odpočtov plnenia vládnych, rezortných, medzirezortných a medzinárodných úloh.

Plníme úlohy vyplývajúce z akčných plánov: riešenie šikanovania v školách a školských zariadeniach, MŠVVaŠ SR k Národnej protidrogovej stratégii na roky 2021-2025 s výhľadom do roku 2030, k Národnej koncepcii ochrany detí v digitálnom priestore, Národnej stratégie kybernetickej bezpečnosti na roky 2021 až 2025, koordinácie boja proti hybridným hrozbám na roky 2022 až 2024, informatizácie a digitálnej transformácie vzdelávania v SR na obdobie 2021 – 2024. Úlohy na poskytovanie odborno-metodickej pomoci a vzdelávania PZ a OZ škôl a školských zariadení s vysokým zastúpením detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia (SZP) a z marginalizovaných rómskych komunít (MRK) vo väzbe na úlohy vyplývajúce zo Stratégie pre rovnosť, inklúziu a participáciu Rómov do roku 2030, na poskytovanie odborno-metodickej pomoci, podpory a vzdelávania manažmentu škôl, PZ a OZ škôl a školských zariadení zameranej na inkluzívny prístup vo výchove a vzdelávaní.

Cieľom vzdelávania je podporiť školy, školské zariadenia, zariadenia sociálnej pomoci pri budovaní systému učiacej sa organizácie, participácie a aktívneho občianstva vo výchove a vzdelávaní. Vzdelávania v schválených programoch vzdelávania a formou odborných podujatí (odborné semináre, informačné semináre, workshopy, metodické dni a pod.) realizujeme prezenčne, online aj kombinovanou formou.

Workshop

Výchovou k zdravému sebavedomiu

Rodičia majú v rukách silný nástroj, ktorý umožní ich deťom stať sa zdravo sebavedomými. Nie obeťou ani agresorom, ale spokojným dieťaťom, ktoré sa vie presadiť s rešpektom k druhým. Tým nástrojom je výchovný štýl. Na workshope rodičia identifikujú svoj prevládajúci výchovný štýl, jeho výhody a nevýhody. Dozvedia sa návody, ako dosiahnuť harmonickejšie vzťahy s deťmi a ako ich viesť k vzájomnej úcte a spolupráci.

Mgr. Ivana Szamaranszká

Psychologička, výchovné postupy (deti predškolského veku, mladší školský vek)

VÚDPaP, Rodič ľavou zadnou

Venuje sa diagnostike a poradenstvu pre deti a rodičov ohľadom výchovných problémov, vzdelávacích ťažkostí u detí predškolského a mladšieho školského veku.

Pri praxi vychádza aj zo svojej minulej skúsenosti ako školský psychológ. Popri tom sa venuje hipoterapii, vykonáva samotné terapie a vzdeláva aj budúcich hipoterapeutov.

Workshop

Jednoduché relaxačné techniky nielen pre deti

Uvoľňovanie nahromadeného napätia za celý deň môže byť jednoduché. Pár krokov Vám umožní dosiahnuť vnútornú pohodu. Naučíte sa počúvať vlastné telo, vnímať svoje emócie a predchádzať tak neželaným výbuchom. Z relaxačných techník ťažia nielen rodičia v každodennom živote, pomáhajú taktiež deťom (aj predškolského veku) upokojiť rozbúrenú myseľ a uľahčujú zaspávanie.

Mgr. Ivana Szamaranszká

Psychologička, výchovné postupy (deti predškolského veku, mladší školský vek)

VÚDPaP, Rodič ľavou zadnou

Venuje sa diagnostike a poradenstvu pre deti a rodičov ohľadom výchovných problémov, vzdelávacích ťažkostí u detí predškolského a mladšieho školského veku.

Pri praxi vychádza aj zo svojej minulej skúsenosti ako školský psychológ. Popri tom sa venuje hipoterapii, vykonáva samotné terapie a vzdeláva aj budúcich hipoterapeutov.

Workshop

SOCIÁLNE SIETE:
Ako navigovať a chrániť naše deti

Sociálne siete sú neoddeliteľnou súčasťou života našich detí, čo prináša nové výzvy pre rodičov. Zúčastnite sa nášho 30-minútového workshopu, kde sa naučíte, ako efektívne monitorovať a riadiť online aktivitu vašich detí. Poskytneme vám cenné informácie a tipy na bezpečné používanie sociálnych sietí, vrátane návodov na nastavenie súkromia a porozumenie online etikete. Spolu preberieme, ako rozpoznať a reagovať na možné nebezpečenstvá, ako sú kyberšikana či nadmerné používanie internetu. Naučte sa, ako byť informovaným a podporným rodičom v digitálnom veku a ako vytvoriť zdravé online návyky pre vaše deti.

Mgr. Alexandra Guttmann

digitalny well-being

Alexandra Guttmann je skúsená projektová a produktová manažérka, lektorka, a facilitátorka mäkkých zručností s týmto zameraním súvisiacimi. Aktuálne pôsobí v spoločnosti Power Play ako Produkt manager pre online hry, ktoré majú spolu takmer 2 miliónov hráčov celosvetovo, spolupracuje s viacerými slovenskými a medzinárodnými neziskovými organizáciami, je Google Certified Trainer, a akreditovaná lektorka Mindfunless pre deti a mládež.

Workshop

Sendvič pomoci pre dieťa

Každý incident násilia medzi deťmi má niekoľko vrstiev. Vyriešiť musíme každú. Počas wokrshopu bude tvoriť sendvič pomoci pre dieťa.

Mgr. Peter Lengyel, PhD.

Sociálny pracovník, konzultant vzdelávania, lektor

EDUSMILE s.r.o. – konateľ, lektor

Bol prvým školským sociálnym pracovníkom v SR na štátnej základnej škole. Od roku 2016 realizuje v spoločnosti EDUSMILE s.r.o. cestovateľské vzdelávacie programy pre žiakov, venuje sa vzdelávaniu učiteľov a prevencii šikanovania, kyberšikany a syndrómu CAN. Pôsobil tiež ako koordinátor ochrany detí pred násilím. Je členom niekoľkých expertných skupín v oblastí sociálnych vecí a školstva.

Workshop

Ako podporiť prijatie inakosti v triede a vytvárať dobré vzťahy medzi deťmi

Vnímajme inakosť všetkých detí ako dar a pracujme s ňou tak, aby bola diverzita detského kolektívu podporujúcou pre všetkých zúčastnených v triede, škole aj doma.

Mgr. Anna Uhrinová

špeciálna pedagogička, mentorka, lektorka

Regionálne centrum podpory učiteľov pre región Bratislava l-V, mentorka, lektorka

Vyštudovala učiteľstvo 1.stupňa a špeciálnu pedagogiku, sprevádzala deti v predškolskom veku, učila v špeciálnej škole, spoluzakladala súkromnú školu Intelekt.

Má skúsenosti z oblasti špeciálno-pedagogického poradenstva, vzdelávania detí s nadaním i s poruchami učenia a správania.

Venuje sa stimulačným a reedukačným cvičeniam, poradenstvu a koučingu detí i dospelých. Súčasne pôsobí ako metodička v OZ Strom života, ktoré sa venuje environmentálnej výchove a outdoorovej edukácii.

Workshop

Práca s knihami na rozvoj EQ, komunikácia s dieťaťom, predchádzanie šikane

Práca s knihami na rozvoj EQ, komunikácia s dieťaťom, predchádzanie šikane